Zaproszenie do składania ofert szkoleniowych - Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z siedzibą w Dzierzgoniu
Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu zaprasza do składania ofert na usługę przygotowania i przeprowadzenia szkolenia pn. „Kwalifikacja wstępna przyśpieszona – przewóz rzeczy" dla 1 osoby bezrobotnej. Postępowanie prowadzone jest jako usługa społeczna w rozumieniu ustawy prawo zamówień publicznych, której wartość nie przekracza 750.000 euro. Wartość zamówienia nie przekracza również 30.000 euro.
Szkolenie musi zakończyć się egzaminem przed uprawnionym do egzaminowania organem oraz wydaniem – po zdanym egzaminie – dokumentu potwierdzającego uzyskanie uprawnień kierowcy. Koszt pierwszego podejścia do egzaminu musi być wliczony w cenę szkolenia.
Przedstawiona oferta musi zawierać następujące dane:
Szkolenie musi zakończyć się egzaminem przed uprawnionym do egzaminowania organem oraz wydaniem – po zdanym egzaminie – dokumentu potwierdzającego uzyskanie uprawnień kierowcy. Koszt pierwszego podejścia do egzaminu musi być wliczony w cenę szkolenia.
Przedstawiona oferta musi zawierać następujące dane:
- koszt szkolenia z uwzględnieniem kosztu osobogodziny szkolenia (w tym: koszt niezbędnych badań lekarskich w podziale na poszczególne kategorie stwierdzających brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy + wydanie orzeczenia lekarskiego w oraz koszt egzaminu);
- miejsce i termin prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych;
- liczbę godzin szkolenia - w podziale na zajęcia praktyczne i teoretyczne ze wskazaniem liczby godzin zegarowych (szkolenie musi obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, chyba że przepisy odrębne przewidują niższy wymiar szkolenia". Uznaje się, że godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, zajęcia muszą odbywać się nie dłużej niż 8 godzin dziennie. Dopuszcza się łączenie godzin lekcyjnych w tzw. bloki lekcyjne, w ten sposób, że zajęcia mogą być kumulowane np. 2x45 minut i po tym przerwa);
- wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji, wydanego po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów;
- wstępny harmonogram szkolenia;
- program szkolenia, który musi zawierać:
- nazwę szkolenia i zakres szkolenia,
- czas trwania szkolenia i sposób jego organizacji,
- wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
- cele szkolenia,
- plan nauczania określający tematykę zajęć edukacyjnych, ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej,
- opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
- wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
- przewidziane sprawdziany i egzaminy
7. propozycję możliwości zakwaterowania i wyżywienia uczestnika szkolenia przez okres trwania szkolenia (miejsce, koszty, w tym stawka dzienna);
8. wskazanie osoby, która będzie oddelegowana do pełnienia funkcji trenera na szkoleniu z uwzględnieniem jego doświadczenia w szkoleniu praktycznym osób - musiał przeprowadzić co najmniej 3 szkolenia praktyczne osób w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
W czasie zajęć dydaktycznych powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, odpowiednie warunki lokalowe i socjalne. Każdy uczestnik szkolenia powinien mieć zapewnione na własność materiały szkoleniowe w postaci publikacji książkowej lub skryptu (może być drukowany/kopiowany – istotna jest wartość merytoryczna –wydruk czy kopia nie mogą naruszać obowiązującej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Urząd, dokonując wyboru spośród ofert nie podlegających odrzuceniu, będzie kierował się niżej podanymi kryteriami i ich wagą:
Nazwa kryterium – waga – Cena 60pkt
Nazwa kryterium – waga – Doświadczenie trenera - 40pkt
Kryterium cenowe wyliczane będzie wg następującego wzoru:
Cena najniższa spośród ważnych ofert
Liczba punktów = --------------------------------------------------------------- x 100 x 60pkt
Cena badanej oferty
Kryterium doświadczenie trenera wyliczane będzie wg następujących zasad:
Dodatkowo punktowane będzie doświadczenie trenera wykazanego w ofercie:
za każde dodatkowe szkolenie przeprowadzone przez wskazanego jednego trenera (ponad 3 szkolenia, które są wymagane od niego w warunkach udziału w postępowaniu – te 3 szkolenia to minimum i nie będą punktowane – punktowane będą te szkolenia, które wykazano dodatkowo ponad te 3 - w odniesieniu do tego trenera) – doświadczenie w szkoleniu praktycznym osób– wykonawca otrzyma 2 punkty, przy czym nie więcej niż 40 punktów (wykonawca może więc wykazać w stosunku do tego trenera nie więcej, niż 20 dodatkowych szkoleń); w ramach kryterium doświadczenie trenera nie można uzyskać więcej, niż 40pkt. Nie będzie sumowane doświadczenie rożnych trenerów wskazanych w ofercie. Uwaga: dodatkowe szkolenia, aby uzyskać punkty, muszą być wykonane w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
Oferta może uzyskać maksymalnie 100 punktów, tj. max 60pkt w ramach kryterium cena, dodatkowo max 40pkt za dodatkowe doświadczenie trenera.
Ponadto, przy wyborze oferty, Urząd uwzględni kryteria określone w § 69 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy.
Ofertę na organizację szkolenia dla 1 osoby bezrobotnej należy złożyć drogą pocztową lub osobiście w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pacy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu, ul. Zawadzkiego 11, 82-440 Dzierzgoń, najpóźniej do dnia 30.07.2019r., liczy się data wpływu oferty do Urzędu. Ofertę przed wysłaniem drogą pocztową (w celu zachowania terminu) można przesłać w formie elektronicznej (skany) na adres poczty elektronicznej: n.piecek@praca.gov.pl.
Urząd zastrzega sobie prawo anulowania zaproszenia do składania ofert bez podania przyczyny.