Aktualności

Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. w partnerstwie z Powiatem Sztumskim (PUP Sztum z/s w Dzierzgoniu) oraz Gminą Dzierzgoń (MOPS Dzierzgoń) pt. „Integracja - Aktywizacja - Praca”

Print Drukuj
Projekt „Integracja – Aktywizacja – Praca"

 
 
Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Sztumie z siedzibą w Dzierzgoniu od 30.12.2019 r. realizują projekt pn. „Integracja – Aktywizacja - Praca" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 06.01. Aktywna integracja, Podziałanie 06.01.02. Aktywizacja społeczno-zawodowa.
 
WARTOŚĆ PROJEKTU:
Wartość projektu: 1 362 338,45 PLN
Dofinansowanie z UE: 1 157 987,68 PLN

CEL

Celem projektu jest wzrost do 30.06.2023 r. zatrudnienia wśród 100 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami, zamieszkujących pow. sztumski, malborski i kwidzyński, na poziomie 12% dla osób z niepełnosprawnościami i na poziomie 25% dla pozostałych osób, poprzez wdrożenie kompleksowych i zindywidualizowanych programów aktywizacji społeczno-zawodowej wynikających ze stworzonej dla każdego UP ścieżki reintegracji oraz w oparciu o partnerską współpracę Beneficjenta, Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z siedzibą w Dzierzgoniu oraz  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu.

OKRES REALIZACJI PROJEKTU
XII 2019 – VI 2023

GRUPA DOCELOWA

Projekt skierowany jest do 100 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkałych na terenie powiatów: sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego,  osób bezrobotnych (zarówno zarejestrowanych w PUP, jak i niezarejestrowanych), osób biernych zawodowo, korzystających lub kwalifikujących się do wsparcia pomocy społecznej.
 
FORMY WSPARCIA DLA UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK:
W projekcie zaplanowano szereg działań wspierających i aktywizujących:
  • Diagnoza zawodowa i opracowanie indywidualnej ścieżki integracji
  • Poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne
  • Pakiet rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami
  • Doradztwo zawodowe
  • Doradztwo prawne
  • Kursy i szkolenia zawodowe zapewniające uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji
  • Staże u pracodawców – śr. 4-miesięczne
  • Stypendium szkoleniowe i stażowe
  • Zwrot kosztów dojazdów i opieki nad dzieckiem lub osoba zależną
  • Badania lekarskie
  • Ubezpieczenie NNW
  • Wsparcie mobilności przestrzennej dla 25 uczestników/uczestniczek  – zwrot kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca zatrudnienia i z powrotem przez 12 miesięcy od podjęcia zatrudnienia
 
DZIAŁANIA SKIEROWANE DO PRACODAWCÓW
  • Zatrudnienie subsydiowane dla 3 uczestników/uczestniczek przez 6 miesięcy
  • Doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla 3 uczestników/uczestniczek do wysokości równowartości 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia
 
EFEKTY

Udział w projekcie przyczyni się do zmiany sytuacji społeczno-zatrudnieniowej uczestników i uczestniczek projektu oraz do wzrostu zatrudnienia wśród zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym mieszkańców powiatu sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego. Opracowana dla każdego uczestnika i uczestniczki indywidualna ścieżka reintegracji oraz dobór odpowiednich instrumentów aktywnej integracji spowoduje, że udział w projekcie będzie szansą na zmianę swojej sytuacji życiowej i zawodowej.
Zakłada się, że minimum 20 osób podejmie zatrudnienie w trakcie projektu lub tuż po jego zakończeniu, w tym min. 6 osób z niepełnosprawnościami; 40 osób uzyska nowe kwalifikacje lub nabędzie kompetencje.

 

Załączniki

Plakat_EFS_poziom_A3
Plakat_EFS_poziom_A3.docx 193 KB